D. Adams - Život, vesmír a vůbec

28. února 2010 v 14:28 |  Odvede myšlenky od svrbění
Pak se zamyslel, jaké je vlastně jeho postavení, a další šok jím zatřásl tak, že málem rozlil drink. Rychle ho zlikvidoval, aby se mu nemohlo nic zlého stát. Potom za ním rychle poslal ještě jeden, aby zkontroloval, že ten první je v pořádku.
"Svoboda," řekl nahlas.
V tu chvíli přišla na můstek Trillian a pronesla několik nadšených vět na téma svoboda.
"Nedokážu to zvládnout," pravil temně a poslal dolů třetí drink, aby se podíval, proč ten druhý ještě nepodal hlášení o stavu prvního. Nejistě se zadíval na obě Trillian a usoudil, že má raději tu napravo.
Vlil si další drink do druhého hrdla s plánem, že nadběhne v průsmyku předchozímu nápoji a spojenými silami pak přimějí druhý, aby se sebral. Pak všechny tři vyrazí hledat první, pořádně si s ním promluví a možná mu i trochu zazpívají.
Nebyl si jist, jestli čtvrtý drink všechno správně pochopil, a tak za ním poslal pátý, aby mu všechno podrobně vysvětlil, a šestý jako morální podporu.
"Moc piješ," usoudila Trillian.
Jeho hlavy do sebe vzájemně narážely, jak se snažil složit čtyři Trillian, které teď viděl, v jednu osobu. Nakonec to vzdal a pohlédl na navigační obrazovku, kde s úžasem zaznamenal fenomenální množství hvězd.
"Dobrodružství a vzrůšo a jiný divočárny," mumlal si.
"Podívej se," začala Trillian soucitně a usedla vedle něj. "To je docela pochopitelné, že si teď budeš chvíli připadat, že tvá existence nemá žádný smysl."
Nechápavě na ni civěl. Ještě nikdy neviděl, aby někdo seděl sám sobě na klíně.
"Žjova," pravil. Dal si další drink.
"Splnils' poslání, na němž jsi pracoval po celá léta."
"Já jsem na něm nepracoval, já jsem se snažil vyhnout tomu, abych na něm musel pracovat."
"Stejně jsi ho dorazil."
Zafod zachrochtl. V jeho žaludku se zřejmě odehrával divoký mejdan.
"Myslím, že spíš poslání dorazilo mě," blekotal. "Tady jsem, já, Zafod Bíblbrox, můžu jít kamkoliv, dělat cokoliv. Mám nejskvělejší loď ve známém nebi, děvče, s kterým je všechno v pohodě..."
"Opravdu?"
"Aspoň pokud vím. Nejsem zrovna expert na lidské vztahy..."
Trillian zdvihla obočí.
"Jsem po čertech schopný chlap," pokračoval Zafod. "Dokážu cokoliv, co budu chtít, jenomže nemám tušení, co by to mělo být."
Odmlčel se.
"Věci najednou ztratily logickou spojitost-" a jako by si chtěl sám protiřečit, dal si další drink a dosti neelegantně spadl ze židle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Azzyk Azzyk | 8. března 2010 v 8:04 | Reagovat

.. svoboda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama